Data założenia postępowania: 2024-04-29
Celem opracowania jest precyzyjne ustalenie wymagań Zamawiającego odnośnie zakresu prac projektowych, a także zakresu niezbędnej dokumentacji formalnoprawnej i robót budowlanych. Ponadto PFU stanowić będzie podstawę kalkulacji kosztów całego przedsięwzięcia i przygotowania oferty cenowej przez potencjalnych Wykonawców prac projektowych i robót budowlanych.
Inne istotne informacje:
1. Oferowana cena za prace projektowe powinna obejmować kompleks czynności i kosztów
z nimi związanych łącznie z opłatami pobieranymi przez urzędy i instytucje z tytułu uzgodnień prac projektowych oraz opłat związanych z uzyskaniem warunków technicznych dotyczących mediów, zakupem map i podkładów geodezyjnych oraz wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów.
2. Zmiany ilości lub parametrów, zawarte w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, jakie mogą wystąpić w trakcie opracowywania PFU przez Wykonawcę, nie będą powodowały zmiany wynagrodzenia umownego oraz przedłużenia terminu realizacji umowy za wyjątkiem sytuacji opisanej w katalogu zmian w umowie.
3. Przed złożeniem oferty zaleca się dokonać wizji w terenie oraz zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi materiałami związanymi z tematem. Stopień szczegółowości przeprowadzenia rozpoznania przed złożeniem oferty zależy wyłącznie od Wykonawcy i nie może być przedmiotem dyskusji, czy też jakiejkolwiek negocjacji po złożeniu oferty.
4. Obiekty budowlane i urządzenia należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i eksploatacji.
5. W trakcie realizacji umowy Wykonawca ma obowiązek konsultowania na bieżąco
z Zamawiającym danych do projektowania, w tym uzgodnień branżowych oraz przedstawienia do zaopiniowania Zamawiającemu wszelkich założeń projektowych przed przekazaniem
ich do dalszych uzgodnień.
6. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania na bieżąco Zamawiającemu kopii wszelkich uzyskanych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji związanych z realizacją dokumentacji. Kopie dokumentów o istotnym znaczeniu dla przedmiotu zamówienia, tj., na które Zamawiającemu przysługuje zażalenie lub odwołanie w trybie kodeksu postępowania administracyjnego, Wykonawca zobowiązany jest przekazać w terminie maksymalnie 2 dni
od daty skutecznego doręczenia dokumentu Wykonawcy.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wglądu do zamówionych prac projektowych
w trakcie ich sporządzania.
8. Wykonawca zobowiązany jest do sygnalizowania problemów wynikających z realizacji zamówienia na każdym jej etapie oraz czynnie uczestniczyć w spotkaniach z nimi związanych i rozwiązywaniu trudności.
9. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania do 10 dnia, każdego miesiąca comiesięcznych sprawozdań z postępów w realizacji Przedmiotu Zamówienia oraz aktualizować harmonogram w terminie 14 dni od daty wystąpienia przesłanek do jego aktualizacji.
10. Jeśli w trakcie realizacji umowy zaistnieje konieczność zmiany wcześniej zaakceptowanych rozwiązań, Wykonawca zobowiązany jest dokonać zmian w ramach wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
11. Po stronie Wykonawcy leży organizowanie i dokumentowanie (w formie notatki, protokołu) okresowych spotkań (w/g potrzeb), Wykonawcy z Zamawiającym w celu przedstawienia problemów wymagających rozstrzygnięcia lub przedstawienia rozwiązań wariantowych wymagających wyboru, do których rozstrzygania upoważniony jest jedynie Zamawiający. Do notowania spraw omawianych na spotkaniach i przesłania kopii protokołu lub ustaleń wszystkim obecnym na spotkaniu zobowiązany jest Wykonawca w uzgodnieniu
z Zamawiającym. Materiały graficzne ze spotkań zostają u Zamawiającego.
W ramach powyższego zadania inwestycyjnego Wykonawca opracuje:
1. Program funkcjonalno-użytkowy, który powinien być sporządzony zgodnie Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) Rozdział 4 – Zakres i forma programu funkcjonalno-użytkowego § 15 do § 20.
2. Na podstawie PFU, zbiorcze zestawienie kosztów planowanej inwestycji zgodnie
z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, oraz przedstawi je w formie tabelarycznej.
3. PFU będzie stanowić podstawę do opisania przedmiotu zamówienia zgodnie z art. 31 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, dlatego też Zamawiający wymaga, aby
w opracowaniu nie przywoływać nazw własnych, producenta i innych utrudniających uczciwą konkurencję i powinna zostać opracowana zgodnie z zapisem art. 29, 30 oraz 31 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.).;
4. Wykonawca na poszczególnych etapach sporządzania dokumentacji (koncepcji) musi uzyskać akceptację Zamawiającego w stosunku do formy, zawartości, rozwiązań projektowych, parametrów technicznych zastosowanych materiałów, itp.
5. Całość opracowania należy wykonać w ilości:
· 5 egzemplarzy w wersji papierowej oraz 2 egzemplarze w wersji elektronicznej
na nośnikach CD/DVD lub Pendrive,
· Pliki tekstowe należy zapisać w formatach *.pdf i *.doc.
· Pliki rysunkowe należy zapisać w formatach *.pdf, *.dgn, *.dwg.
· Arkusze kalkulacyjne należy zapisać w formatach *.pdf i *.xls (Excel)
· Wersja elektroniczna opracowania będzie w pełni zgodna z wersją papierową.
6. Przedmiot zamówienia posłuży Zamawiającemu do ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z przepisami ustawy PZP.
7. Wykonawca zwróci szczególną uwagę na opis urządzeń i materiałów. Zamawiający nie dopuszcza dokonywania żadnego z opisów, o którym mowa w zdaniu poprzednim, poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że będzie to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie będzie istniała możliwość ww. opisów za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu będą towarzyszyć wyrazy lub równoważny. Wykonawca, w miarę możliwości, opisując urządzenia i materiały za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych, jest zobowiązany wskazać rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji, bądź uzasadnić na piśmie niemożność wskazania rozwiązań równoważnych.
Zadanie zostało podzielone na dwie części:
Część 1
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa – Hrebenne, obejmujący swym zakresem:
· budowę ścieżki rowerowej (nawiązanie do infrastruktury znajdującej się przy drodze wojewódzkiej w Baszni Dolnej)
· budowę odwodnienia
· budowę oświetlenia
· przebudowę sieci i urządzeń infrastruktury technicznej kolidującej z planowanym przedsięwzięciem
· elementy małej architektury
· wycinkę drzew i nasadzenia zastępcze
Szczegółowe wytyczne dotyczące docelowych rozwiązań projektowych PFU zostały określone w warunkach technicznych do projektowania drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa – Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Podemszczyzna – Werchrata – Hrebenne na odc. Basznia Dolna – Horyniec-Zdrój z dnia 29.01.2024 r. wydanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Rejon Dróg Wojewódzkich w Lubaczowie, które stanowią załącznik do SWZ.
Część 2
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1663R Horyniec-Zdrój – Radruż (do cerkwii)obejmujący swym zakresem:
· budowę ścieżki rowerowej (nawiązanie do infrastruktury znajdującej się przy drodze wojewódzkiej w Baszni Dolnej)
· budowę odwodnienia
· budowę oświetlenia
· przebudowę sieci i urządzeń infrastruktury technicznej kolidującej z planowanym przedsięwzięciem
· elementy małej architektury
· wycinkę drzew i nasadzenia zastępcze
Szczegółowe wytyczne dotyczące docelowych rozwiązań projektowych PFU zostały określone w warunkach technicznych do projektowania drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 1663R Horyniec-Radruż wydanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaczowie z dnia 31.01.2024 r., które stanowią załącznik do SWZ
KOD WSPÓLNEGO SŁOWNIKA ZAMÓWIEŃ (CPV)
71240000-2 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71250000-5 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
Dodatkowo Wykonawca ma obowiązeksporządzenia jednorazowej aktualizacji opracowanego w ramach niniejszej umowy zbiorczego zestawienia kosztów realizacji zadań inwestycyjnych objętych Programem Funkcjonalno-Użytkowym – zgodnie z potrzebami Zamawiającego .
Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:
Załączniki:
Informacja z otwarcia ofert PFU-sig.pdf
informacja o wysokości środków-sig.pdf
SWZ PFU ścieżka - 29.04.2024.doc
SWZ PFU ścieżka - 29.04.2024-sig.pdf
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...